internet-magazyn-tovariv-dlya-ditey
ДТП – оцінка та страховик

Оприлюднено: 5 Лютого, 2014 at 8:39 pm


У вас вже відбулось ДТП та ви звиклись із цим фактом, а тепер треба йти дальше. Ваш автомобіль у знівеченому вигляді та чекає свого часу до автомайстерні. Багато людей, яким не пощастило бути учасником ДТП, одразу на наступний день починають шукати автозапчастини, автомайстерні та приступають до ремонту. Цей крок є надзвичайно помилковим та буде на користь лиш страховій компанії, яка зобов’язана Вам відшкодувати матеріальний збиток, завданий під час ДТП. Пам’ятайте, якщо ви самотужки відремонтували автомобіль, то мови про справедливе нарахування коштів бути не може, адже перерахувати ушкодженні деталі на відремонтованому авто  неможливо.

Перед тим, як займатись ремонтом авто ви змушені зробити першочергові кроки. Для початку, вам необхідно звернутись до страхової компанії особи яку визнано винним у скоєнні ДТП. Написати заяву про відшкодування матеріального збитку. Вимагати від страховика  проведення автотоварознавчого дослідження. Зверну вашу увагу на те, що перерахований перелік запчастин – це не дослідження, а дуже приблизний підрахунок. Однак запевняю, що не у вашу сторону. Оплата за проведення автотоварознавчого дослідження це – обов’язок страховика, а не ваш. Дане дослідження правильно проводити не на стоянці, де стоїть автомобіль, а в автосервісі, де є підіймач. Адже тільки так ви зможете побачити приховані від очей ушкодження. Але і це не є ідеальний огляд автомобіля після ДТП. Вірно буде, щоб кваліфіковані працівники автомайстерні розібрали ушкоджену частину автомобіля. Під час того, як працівники майстерні розбиратимуть авто, експерт та представник страхової компанії зобов’язанні усе ретельно перераховувати та фотографувати, адже саме так передбачено у «Методиці проведення товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів», затвердженої Міністерством юстиції України від 24. 11. 2003 року за №142/5/2092.

Нагадаю Вам про потребу фіксування огляду із своєї сторони, адже при потребі проведення повторного автотоварознавчого дослідження саме ці фотографії стануть основою. Експерт при огляді зобов’язаний скласти «Акт огляду транспортного засобу», в якому буде відображено увесь перелік ушкоджених автозапчастин. Цей акт необхідно щоб саме ви підписали та звірили, а тому у випадку помилкового застосування страхового законодавства, ваш обов’язок зазначити з якими пунктами у переліку ви не згідні та у чому це проявляється.  Після проведення огляду експерт, беручи за основу акт огляду, визначає вартість матеріального збитку, який вам був завданий внаслідок ДТП.

Окремо, що стосується оплати матеріального збитку, ця сума яка вираховується беручи за основу дослідження. Однак пам’ятайте, що згідно статті 9 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», законодавець передбачив ліміти на виплату, по договору добровільного страхування наземних транспортних засобів, а саме 100 000 грн. розмір страхової суми за шкоду заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, 50 000 гривень (на одного потерпілого) розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих. Коли експерт нарахував вам суму, яка вас влаштовує, не варто радіти, а слід зрозуміти, що це сума радше віртуальна, оскільки від цієї суми віднімемо франшизу (частина збитків, що не відшкодовується страховиком, згідно договору страхування), ВТВ (втрату товарної вартості автомобіля) та КФЗ (коефіцієнт фізичного зносу), непоодинокі випадки, коли страховики віднімають також і ПДВ. Від того, що залишилось, слід також відняти послуги банку, а тепер подивимось, що залишилось – цієї суми точно не вистарчить на ремонт, ось така правда нарахування матеріального збитку завданого під час ДТП в Україні. Тому наголошую – уважно дивіться як експерт оглядає Ваш автомобіль та що записує у «акті огляду авто», адже це напряму буде залежати від суми яку ви отримаєте від страховика. Пам’ятайте, що кошти за дослідження оплачує страховик, а отже «експерт» зобов’язаний виконати якісно свою роботу для замовника, оскільки на майбутнє замовлень може і не стати.

Для того, щоб отримати кошти від страховика, ви зобов’язані виконати вимоги ст. 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», крім цього слід надати такий перелік документів:

1)     Заява на отримання страхового відшкодування;

2)     Паспорт

3)     Довідка про присвоєння індивідуального податкового номеру платника податків на доходи фізичних осіб (ІПН)

4)     Документи на транспортний засіб та підтвердження на якій правовій підставі ви керували ним на момент ДТП;

5)     Довідку про ДТП (яку видає відділ адміністративної практики ДАІ)

6)     Рішення відповідного суду, про притягнення до адміністративної відповідальності винуватця події.

 Найбільшою проблемою із переліку є звичайно те, де отримати рішення суду. Дане рішення ви зможете знайти у судді по місцю проживання правопорушника.  Після подачі документів, відповідно ст. 36 ч. 2 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик протягом 15 днів з дня узгодження розміру страхового відшкодування з особою, яка має на меті отримання відшкодування, але не пізніше 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний:

1)     Прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.

2)     У разі невизнання майнових вимог заявника або з підстав визначених у статтях 32 або 37 вищезазначеного закону, прийняти вмотивоване рішення про відмову у здійсненні страхового відшкодування.

Якщо ви отримали повідомлення від страхової компанії про відмову у виплаті страхового відшкодування, не треба «опускати» руки, це не кінець, а тільки початок пошуку істини у суді. Адже за рішенням суду ви зможете заставити страховика повернути Вам кошти з врахуванням витрат, які ви понесли чи будете нести у майбутньому під час судового розгляду вашої справи.

У разі необхідності отримати більш розширену консультацію з даного приводу спеціалісти юридичної компанії «Перітус Консалтинг» зажди готові надати таку інформацію. Крім цього надаємо спектр інших юридичних послуг, зокрема забезпечення виїзду в будь-який час на місце ДТП свого представника. Ми завжди готові допомогти у вирішенні всіх проблем пов’язаних з ДТП, представництвом у страхових компаніях, органах МВС та судах усіх рівнів. 

        

Керуючий партнер ЮК «Перітус Консалтинг»

адвокат Олег Микитишин

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Категорії: ДТП/Страхування

Яндекс.Метрика