internet-magazyn-tovariv-dlya-ditey
Перетин кордону

Оприлюднено: 27 Березня, 2017 at 10:51 am

b299ced343e30cda0075787b113085de

У зв’язку із розвитком економіки та евроінтеграційних процесів України, дедалі частіше у наших громадян виникає потреба перетину державно кордону. Інколи сама думка про якісь стосунки із представниками митно – прикордонного  органу, заставляє людей лякатись бюрократичних перепон. Проте варто зазначити, що насправді правила перетину державного кордону існують не тільки у нашій країні, хоча інколи між країнами ці правила різняться проте у своїй більшості залишаються практично ідентичні. А оскільки Україна таки буде повноправним учасником Євросоюзу, то ми із вами просто зобов’язані завчити ці норма на пам’ять.

І так ви їдете в Польщу легковим автомобілем чи мікроавтобусом . Почнемо з необхідних документів, які вам потрібно мати з собою, щоб перетнути кордон без проблем.

Що від вас вимагатимуть на кордоні:

Закордонний паспорт та дійсну візу для в’їзду в країни зони Шенген – ці документи вам будуть потрібними в будь-якому випадку, незалежно від виду транспорту, яким ви користуєтесь;

Для автомобіля – реєстраційне посвідчення на автомобіль (техпаспорт). В принципі теж обов’язковий документ, без якого користування автомобілем не можливе, не тільки при перетині кордону.

У випадку користування чужим автомобілем і якщо ви не вписані в техпаспорт – нотаріальне доручення від власника, в якому повинно бути вказана можливість виїзду за кордон. Для пересування чужим автомобілем по території України доручень в принципі вже не потрібно, достатньо мати при собі тільки техпаспорт, проте при перетині кордону на митному контролі доручення можуть від вас вимагати показати. Зауважимо, що ця вимога стосується тільки митного контролю українськими митниками, для поляків жодного доручення не потрібно, тільки техпаспорт.

У випадку виїзду за кордон службовим автомобілем (оформленим на юридичну особу чи організацію), у вас при митному контролі будуть вимагати показати маршрутний лист або путівку, в якій повинні бути вказані, водій чи особа, що має право користуватись автомобілем. Подбайте про це перед виїздом за кордон. Як і у випадку з дорученням, цей документ не потрібен польським митникам – достатньо техпаспорту.

Страховий поліс  – «Зелена карта» – поліс обов’язкового страхування автовласників, що виїжджають автомобілем за кордон. Поліс дійсно має зелений колір і ви можете його придбати в більшості страхових компаній. Для виписки «Зеленої карти» достатньо тільки техпаспорту. Також «Зелену карту» можна придбати безпосередньо на багатьох пунктах пропуску, також пункти продажу страховок рясно розташовані вздовж автомагістралей, що ведуть до пунктів пропуску через кордон, та на заправних станціях. «Зелена карта» – це практично перший документ, який просять показати польські митники, перед тим, як почати оформлення вашого автомобіля. Без «Зеленої карти» вас у Польщу не пропустять.

завантаження (1)

Це ті документи, які необхідно мати при перетині кордону автомобілем. Врахуйте також, що крім цих документів, польські митні інспектори можуть вимагати від вас показати наявність достатньої кількості коштів (в розрахунку мін. 100 Злотих на кожен день перебування за кордоном на кожну особу, можна в еквіваленті у іншій валюті). Стосовно коштів то, як правило, потрібно показати саме готівку в Злотих, Доларах або Євро, відповідь типу «в мене на карточці багато грошей» не проходить. Якщо у вас є карточка і немає готівки – тоді потрібна буде актуальна виписка з банку. Відсутність коштів може бути приводом до заборони в’їзду в Польщу. Також польські митники можуть вимагати від вас показати запрошення та інші документи, що підтверджують мету вашого візиту. Наявність цих документів буде потрібною також при перетині кордону іншими видами транспорту.

Правила поведінки на кордоні

Врахуйте, що територія пропускного пункту (ПП) та зона митного контролю, як з української так і з польської сторони – це особливі режимні об’єкти, де діють свої правила. Детальніше зупинимось на деяких з них:

Заборона фото та відео фіксації. На території ПП заборонено фотографувати та знімати любительське відео – у вас можуть забрати фотоапарат чи відеокамеру, видалити вміст та навіть накласти штраф.

Дотримання правил дорожнього руху на території ПП. Як і на будь-якій дорозі, на території пункту пропуску необхідно дотримуватись правил дорожнього руху. Особливо за цим слідкують польські митні інспектори – на території ПП вони виконують роль дорожньої поліції та можуть навіть виписувати штрафи (мін. 150 Злотих). Тому обов’язково зупиняйтесь перед всіма знаками «Stop/Контроль», «Kontrola celna», “Stop/Custom” та іншими, що стосуються контролю. Навіть, якщо вони розташовані за 3 метри один від одного – потрібно зупинитись перед кожним з них, якщо не хочете мати проблем.

Якщо ви поїдете самовільно – отримаєте зауваження від митника, і вас заставлять вернутись назад до знаку. Не ігноруйте червоне світло світлофорів – більша частина руху на польській стороні ПП регулюється світлофорами, часто в поєднанні зі шлагбаумами. Не перетинайте суцільних ліній на дорозі між смугами, а також не змінюйте одну чергу на іншу (через суцільну лінію) без дозволу митника. В цьому випадку ви точно будете мати неприємну розмову з польським митником, з загрозою отримати штраф, який точно потрібно буде сплатити. Порада – якщо ви все-таки порушили, в жодному разі не сперечайтеся з поляками, цим ви лише собі нашкодите. Краще визнати свою вину, сказати що рідко їздите та не маєте досвіду перетину кордону, та пообіцяти, що наступного разу будете уважнішим. В цьому випадку, як правило, відбудетесь тільки попередженням.

завантаження (2)

Пересування пішоходів по території ПП. Як правило на території ПП обмежене пересування пішоходів. Причому, якщо ви стоїте в черзі ще на українській стороні, то ви маєте можливість вийти з машини, наприклад, в туалет чи покурити. Проте, якщо ви будете безцільно ходити по території ПП, вам зроблять зауваження та заставлять повернутись до машини. Якщо ж ви вже переїхали на польську сторону і тільки чекаєте на своє оформлення, то виходити з машини без дозволу польського інспектора там заборонено, навіть в туалет. Ви можете вийти з машини лише на прохання інспектора надати документи, відкрити багажник чи задні двері, або підійти до віконечка, щоб подати документи для митного контролю чи забрати їх. Решту часу ви та ваші пасажири повинні знаходитись в автомобілі. Вільно пересуватись на польській стороні ви зможете лише після повного проходження контролю – як правило після коридору є стоянка, де можна залишити машину і сходити в туалет чи попити кави.

Проходження контролю та оформлення документів

Як з української так і з польської сторони є два етапи оформлення документів:

паспортний контроль;

митний контроль.

В більшості ПП для паспортного контролю вам та вашим пасажирам необхідно буде підійти до віконечка паспортного контролю, подати інспектору паспорти, техпаспорт на автомобіль та талончик з КПП. Якщо подорожуєте з неповнолітніми дітьми – потрібно буде подати Свідоцтво про народження та додаткові документи, що дозволяють виїзд дітям за кордон

Наступним етапом є митний контроль – при цьому документи на контроль подає лише водій – свій паспорт, техпаспорт на автомобіль, талончик з КПП, та додаткові документи, у випадку подорожі чужим чи службовим автомобілем . При цьому митний інспектор може перевірити вміст багажника та багажу, що перевозиться.

48050

Далі вас чекає подібна процедура контролю на польській стороні. Відмінність тільки в тому, що ви не отримуєте жодних талончиків при заїзді на польський ПП, а також, що при проходженні паспортного контролю ви та ваші пасажири не йдете до віконечка, а інспектор виходить до вас. При чому, як наголошувалось вище, вам потрібно перебувати в автомобілі та чекати коли до вас підійдуть.

Зауважимо, що вищеописані процедури проходження паспортного та митного контролю відносяться до випадку, коли ви вибрали «зелену» смугу руху –  тобто, коли ви не подаєте до декларування жодних товарів та проходите процедуру оформлення за спрощеною схемою. Якщо ж ви перевозите товари, що підлягають декларуванню, то вам потрібно вибирати «червону» смугу, та додатково заповнювати митну декларацію з наступним її оформленням.

Якщо ви рухаєтесь з Польщі в Україну, процедура контролю на кордоні аналогічна.

Проте, на польській стороні уважно дивіться, яку смугу руху вам вибрати – на великих митних переходах є окремі смуги руху, що виділені для різних категорій подорожуючих. Як правило смуги руху виділені для:

громадян ЄС (EU), країн Європейської Економічної Зони (EEA) та Швейцарії (CH) – позначається знаком з написом «EU, EEA, CH».

Інші громадяни – позначається знаком «All passports»  (Всі паспорти)

Для учасників Малого прикордонного руху – позначається знаком MRG

Для тих, хто оформляє Tax Free – знак «Tax Free”

Для тих, хто оформляє Tax Free та зареєстрував фактуру Tax Free в електронній системі – знак “Tax Free/E-service”.

Важливо вибрати правильну смугу руху, бо якщо виберете не ту, яку вам потрібно то польський митник може не прийняти документи для оформлення та відправить вас в кінець черги правильної смуги руху.

Якщо вас цікавить інформація про те як: Який коридор вибирати для перетину кордону чи які санкції за неправильний перетин кордону вас чекає ? – уважно читайте наші наступні статті, або переглядайте відео-консультації на нашому каналі
Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Категорії: Митне право,Новини

Яндекс.Метрика