internet-magazyn-tovariv-dlya-ditey
Проблискові маячки – їх значення та ваші обов’язки

Оприлюднено: Листопад 9, 2015 at 5:22 pm

проблискові маячки - синьо-червоніПроблискові маячки, або як у народі прийнято називати «мигалки», на сьогоднішній день в умовах появи нових працівників поліції на дорожніх шляхах України – досить поширене явище. Проте далеко не кожен водій знає, чому працівники поліції пересуваються із увімкненим проблисковим маячком синього кольору та які дії він очікує від водія.

Для того що б розкрити цю тему, ми повинні розуміти правову основу даного феномену. А саме, термін «проблискові маячки» ви можете зустріти у розділі 3 «Правил дорожнього руху України», де вказано: «Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.»

Також варто розібрати усю кольорову гаму проблискових маячків, адже в залежності від кольору, або сукупності кольорів, змінюються і вимоги до водія. На сам перед ми повинні пам’ятати, що існують проблискові маячки таких кольорів: синього, червоного, зеленого та оранжевого кольорів. І так як вже зазначалось, кожен маячок має свої вимоги до водія, тепер розберемо детальніше по кожному.

Проблискові маячки – синього кольору

Проблискові маячки – синього кольору«У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).»

Тобто у даному випадку водій не зобов’язаний зупинятись, а лиш дати дорогу, проте, якщо ви не маєте можливості виконати даний маневр, ви не повинні  всупереч правилам дорожнього руху шукати можливість для маневру «дати дорогу».

Наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Тобто, якщо ви рухаєтесь дорогою і бачите увімкнені сині проблискові маячки на нерухомому транспортному засобі, які супроводжуються звуковим сигналом, ви повинні знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися.

Проблискові маячки – синього та червоного кольору

проблискові маячки - синьо-червоні

Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.

Проблискові маячки – зеленого кольору

проблискові маячки - зелені

Якщо під час супроводження колони транспортних засобів на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, колону повинен замикати транспортний засіб з увімкненим зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками, після проїзду якого скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів.

Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору і супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні.

Проблискові маячки – оранжевого кольору

проблискові маячки - оранжеві

Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на транспортних засобах з розпізнавальним знаком «Діти», на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних та великовагових транспортних засобах не дає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку. При цьому водіям транспортних засобів дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі дозволяється відступати від вимог дорожніх знаків (крім знаків пріоритету та знаків 3.21  , 3.22  , 3.23  ), дорожньої розмітки, а також пунктів 11.2, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10, 11.12, 11.13, підпунктів «б», «в», «ґ» пункту 26.2 цих Правил за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водії інших транспортних засобів не повинні перешкоджати їхній роботі.

Як ви могли помітити із усіх перерахованих проблискових мачків пряму дію має лиш червоний колір незалежно із комбінації синього чи самого червоного кольору. Проте не варто забувати і про вимоги інших кольорів проблискових маячків.

Також на нашому сайті ви маєте можливість переглянути відео-консультації
Категорії: ДТП/Страхування

Яндекс.Метрика