internet-magazyn-tovariv-dlya-ditey
Випадково розбили товар в магазині? Як захиститись

Оприлюднено: 15 Серпня, 2016 at 12:26 pm

розбив пляшку

За теорією імовірності не тільки рушниця, що висить на стіні стріляє раз в рік, а й пляшка алкоголю чи іншого напою на стелажі магазину розбивається з вірогідністю 50 відсотків. І як не парадоксально, але причиною такої вірогідності може бути кожен покупець в магазині, який випадково зачепив цю пляшку.

До такої ситуації підготуватись неможливо, адже похід у супермаркет чи то магазин – річ, яка на своїй меті не має псування товару, а навпаки – його придбання. Але трапляється неприємність, коли прогулюючись по супермаркету чи то магазину, ви зачіпаєте сумкою-візком товар, який стоїть посеред проходу чи то на поличці, і в результаті товар розбивається.

У зв’язку із низьким рівнем правосвідомості багато хто у розгубленості готовий заплатити магазину будь-яку суму за зіпсований товар. Проте правники застерігають Вас від поспішних висновків.

Якщо магазин вимагає від вас відшкодування збитків, вам необхідно звернутися із заявою до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів із доказами (можна записати на відео чи зробити фото) того, що адміністрація вимагала від вас оплати товару, який ви не мали на меті купувати.

Відповідно до ст.17 ч.2 Закону України «Про захист прав споживачів» заборонено примушувати споживача купувати непотрібний товар. Правда, вам у свою чергу доведеться довести, що ви розбили пляшку випадково, а для цього потрібний запис із камер відеоспостереження.

Згідно зі статтею 323 Цивільного кодексу України, ризик випадкового знищення або пошкодження майна несе його власник, тобто магазин. Право власності переходить в момент передачі речі. А коли продукція не передана покупцю, ризик пошкодження лежить на Супермаркеті. Відтак прямого обов’язку оплачувати зіпсований товар у вас не має, оскільки товар ви ще не придбали.

Охорона чи адміністрація магазину не мають права вимагати від покупця оплатити вартість випадково розбитого товару незалежно від того мав бажання покупець його купляти чи ні.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Яндекс.Метрика