internet-magazyn-tovariv-dlya-ditey
Заява про вчинення злочину

Оприлюднено: 21 Квітня, 2015 at 5:36 pm

Досить часто виникають дуже неприємні ситуації, коли потрібно звертатись в міліцію із заявою про злочин. Багато хто в подібних ситуаціях задається питанням: а як же ж правильно написати заяву про злочин, щоб порушили кримінальну справу, і що робити далі?

Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1050 від 19.11.2012 р. затверджено Інструкцію про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події. Дана Інструкція, зокрема, встановлює порядок ведення єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення.

Згідно п.2.1 даної Інструкції прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, здійснюється цілодобово та негайно, тим органом внутрішніх справ, до якого надійшла заява чи повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, або самостійне виявлення слідчим або іншою службовою особою органу внутрішніх справ з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Про вчинення злочину можна повідомити за телефоном «102». Дзвінки на цей номер є безкоштовними навіть з мобільного. За повідомленням про вчинення злочину на місце виїжджає слідчо-оперативна чи оперативна група.

Крім цього можна особисто усно звернутись із повідомленням про вчинення кримінального правопорушення. При особистому зверненні із заявою про вчинене кримінальне правопорушення оформляються протоколи усних заяв оперативним черговим або іншою службовою особою в кімнаті для приймання громадян і відомості про це відразу реєструються в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.

Також заява про вчинення злочину може бути подана письмово.

Заява повинна бути адресована органу досудового слідства.

Згідно ст.38 КПК України органами досудового розслідування (органами, що здійснюють дізнання і досудове слідство) є слідчі підрозділи:

1) органів внутрішніх справ;

2) органів безпеки;

3) органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства;

4) органів державного бюро розслідувань.

Права особи, яка звернулася із заявою:

—        особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

—        знайомитися з матеріалами перевірки;

—        подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

—        бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

—        користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

—        одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

—        висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

—        вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Яндекс.Метрика